Möbler Skåp & Byråar
1212035
KLÄDSKÅP, 1900-talets första hälft.
KlÄdskÅp,  1900-talets första hälft.

Etikettmärkt Mobilia AB i Malmö. Fanerat med björk. Tre dörrar med bakomliggande hyllplan samt lådor och klädstång. Mittdörr med fasettslipat spegelglas. Bredd 174. Djup 65. Höjd ca 212 cm. Nyckel finns.

Fanerskador. Mindre avslag. Torrsprickor. Slitage.

Utropspris
6 000 SEK