LJUSSTAKAR, design Matthew Hilton, "Swan".

Vitmetall. Undertill märkta "Hilton". Originaltygpåsar medföljer varav en märkt med pappersetikett "Designed by Matthew Hilton SCP London". Höjd 44,5 och 38,5 cm.

Obetydlig gjutdefekt.

Proveniens

Köpt på 1990-talet på Klara vid Birger Jarlsgatan.

Utropspris
2 500 SEK