Möbler Speglar
1214091
SPEGELLAMPETTER, för ett ljus, ett par, Italien 1700/1800-tal.
Spegellampetter, för ett ljus, ett par, italien 1700/1800-tal.

Förgyllda och bronserade. Delvis genombruten dekor av rocaille och akantusblad. Höjd 62,5 cm.

Skador, maskstugna. Senare och kompletterade ljusarmar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - C11
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist skulptur och äldre måleri
+46 (0)709 17 99 93

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
15 500
1 504
1 781
Utropspris
20 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
6 aug 0:24
15 500 SEK
6 aug 0:24
15 000 SEK
5 aug 8:12
14 000 SEK
3 aug 12:35
6 000 SEK
2 aug 20:32
5 000 SEK