AXEL FRIDELL, etsning, signerad Axel Fridell och daterad 1913 med blyerts.
"Livräddningsredskap" Stockholm 1913. Plåtmått 198 x 118 mm. Oramad.
Kraftigt gulnad. Omfattande fläckar. Veck. Revor i marginalen.
Haskel 1.
Axel Fridells första etsning.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10