Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design Möbler
1214238
Bruno Mathsson
(1907-1988)
Bruno mathsson, fåtölj med fotpall, "pernilla", dux, 1900-talets andra hälft.

BRUNO MATHSSON, fåtölj med fotpall, "Pernilla", Dux, 1900-talets andra hälft.

Stomme av bok. Klädsel av skinn, löstagbar nackkudde. Brännmärkt 'Bruno Mathsson by DUX'. Sitthöjd 35 cm. Bredd 89 cm. Höjd 98 cm.

Bruksslitage. Fläckar/märken. Ställvis blekt.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - H1
Lina Sjömark
Lina Sjömark
+46 (0)73 640 94 76

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
8 801
831
900
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (32 bud)
14
26 feb 13:30
8 801 SEK
12
26 feb 13:30
8 601 SEK
14
26 feb 13:30
8 400 SEK
9
26 feb 13:30
8 200 SEK
14
26 feb 13:30
8 000 SEK