121445

BÖCKER, 6 st, 2 st vol I resp 4 st vol II, Odyssen, översatt av Marcus Wallenberg. Linköping 1819-1821.

Böcker, 6 st, 2 st vol i resp 4 st vol ii, odyssen, översatt av marcus wallenberg. linköping 1819-1821.

Pappband.

Slitage. Ej genomgångna.

Proveniens

Biskop Marcus Wallenberg i Linköping. Raoul Wallenbergs farfars farfar.

Utropspris
1 500 SEK