BÖCKER, 7 st, poesi, bla "Camilla eller Det underjordiska" av Marsollier, Stockholm.

Pappband. "Samlade Ungdoms-skrifter" av Carl Fredrik Dahlgren, "Blot-Sven" av Ling, "Horatii Satyrer och Skalde-Bref" översatt av G. Adlerbeth, "Ingjald och Ivar Vidfadme" av Ling, "Vitterhets-Nöjen" av Gustaf Regnér, "Freyas Altare" av Adam Oehlenschläger.

Slitage. Ej genomgångna.

Proveniens

Biskopen Marcus Wallenberg ( Raoul Wallenbergs anfader)

Utropspris
600 SEK