Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design Möbler
1214557
Arne Jacobsen
(1902-1971)
Arne jacobsen, stolar, 7 stycken, "myran", fritz hansen, danmark, 1900-talets andra hälft.

ARNE JACOBSEN, stolar, 7 stycken, "Myran", Fritz Hansen, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Svartlackerade sitsar och ryggar på tre ben vardera av stålrör. Sitthöjd ca 44, höjd 77 cm vardera.

Senare målning. Slitage, repor, märken, färgbortfall. Ryggarna med sprickor.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H112
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0) 739 400 801

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

6 dagar
2 700
255
276
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 900 SEK. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
26 feb 23:48
2 700 SEK
26 feb 21:06
2 500 SEK
25 feb 18:15
1 000 SEK
25 feb 13:33
500 SEK