Förgyllt silver, glasdekorationer. Ryska mynt 1860-tal. Text; "Tillverkad av Junnus, ägare Mana Hadzi". Längd 23 cm. Höjd 7,5 cm. Total höjd 14 cm.
Åldersrelaterat slitage. En glasdekoration saknas.