Fanerat med mahogny, front med glasade dörrar, flankerande kolonnetter med skurna kapitäl, lösa hyllplan, nedtill låda, längd 114, bredd 49, höjd ca 169 cm Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Avnött. Fanerskador. Fläckar. Repor. Nagg. Märken. Ställvis slitage. Bakben kompletterade