Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design Möbler
1214802
Bengt Ruda
(1918-1999)
Bengt ruda, karmstolar ett par "sierra"  ikea, 1950-/60-tal.

BENGT RUDA, karmstolar ett par "Sierra" IKEA, 1950-/60-tal.

Stomme av ek. Spjälad rygg. Fast stoppad sits. Armlän av teak. Sitthöjd ca 44 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Fläckar. Skador på textil.

Lina Sjömark
Lina Sjömark
+46 (0)73 640 94 76

Slutpris
10 500
992
1 074
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (44 bud)
15 feb 14:34
10 500 SEK
15 feb 14:33
10 000 SEK
15 feb 14:33
10 000 SEK
15 feb 14:33
9 700 SEK
15 feb 14:33
9 500 SEK