121499

BYRÅ/DRAGKISTA, England, 1800-tal.

Byrå/dragkista, england, 1800-tal.

Mahogny. Tvådelad byrå med 5 lådor. Mässingsbeslag. Bär spår av etikettmärkning. Baksida kritmärkt "X EDBGH". L 99, b 47, h 101.

Repor. Slitage. Skador i lådbottnar.

Utropspris
3 000 SEK