OKÄND KONSTNÄR 1800-talets början, porträtt, pastell
Porträtt av en yngre man, i sannolikt danska flottans uniform, bär riddartecknet för danska dannebrogsorden. Möjligen Christian Frederik Grove 1793-1817. Ca 43 x 36cm.
Ej examinerad ur ram. Smärre slitage.