TAKLAMPA, Idman 2521, 1900-talets mitt.

Opalglas kupa med siluminguten sockel, höjd 37 cm, diameter 30,5 cm, sladd 160 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Utropspris
250 EUR