Klockor & Ur Bordsur
1216165
Empire
(1810-1840)
Bordspendyl, empire, frankrike, 1800-talets första hälft.

BORDSPENDYL, Empire, Frankrike, 1800-talets första hälft.

Bordspendyl med fodral av svärtat trä och beslag av förgylld mässing. Längd 23, bredd 13, höjd 46 cm. Pendel finns. Nyckel finns.

Slitage och smärre skador, repor, märken, lösa delar, något instabil. Ej funktionstestad.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V20

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK