Skåp av bonad björk med inläggningar. Tre dörrar, varav den mittersta med glas och skuren dekor. Bredd 145, djup 40, höjd 125 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage, repor, märken, fläckar, obetydliga skada.