Design Möbler
1216664
Kai Kristiansen
(Danmark, Född 1929)
Kai kristiansen, skrivbord, modell 70, feldballes møbelfabrik, danmark, 1960-tal.

KAI KRISTIANSEN, skrivbord, modell 70, Feldballes Møbelfabrik, Danmark, 1960-tal.

Skrivbord med två fasta hurtsar fanerat med palisander. Lådor och skåpsluckor. Längd 172, bredd 85, höjd 72 cm Nyckel finns.

Helhetsintrycket är gott. Märken. Repor.

Om Cites

CITES-intyg medföljer

Läs mer om CITES-bestämmelser här

Slutpris
18 000
1 695
1 980
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
16 sep 12:02
18 000 SEK
16 sep 12:02
17 500 SEK
16 sep 8:38
16 500 SEK
16 sep 8:38
16 000 SEK
16 sep 6:50
15 000 SEK