TEGLASHÅLLARE och 7 st TESKEDAR, silver, delvis förgyllt, Moskva och Kiev 1900-talets första hälft och mitt.
Delvis förgylld teglashållare med niellodekor, höjd 9,5 cm. Glasets höjd 10 cm.
Teskedar med vridna skaft och förgyllda blad, längd 14,5 cm.
Sammanlagd vikt exkl glaset 247,5 g.
Åldersrelaterat slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.