ARNOLD KROG, servis, 55 delar, "Blå Vifte", Royal Copenhagen, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Bestående av:
12 tallrikar, 11519, 25,5 cm.
12 fat, 11520, 22,5 cm.
12 fat, 11533, 16 cm.
12 koppar med fat, 11548, diameter på fat 12,5 cm.
1 kanna med lock, 11533, total höjd 21 cm.
1 kakfat på fot, 11549, 23 cm.
1 sockerskål med lock, 11571, längd 12,5 cm.
1 grädd/mjölkkanna, 11562, längd 10 cm.
1 skål med lock, 11506, total höjd 13,5 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
5 000 SEK