BÖRGE LINDAU, taklampa, "Vingen", tillverkare Zero 1900-talets slut.
Justerbar grön ljuspunkt, två vingformade reflektorer, vajerupphängning. Bär tillverkarens etikett. Längd 89 cm, bredd 59 cm, höjd ca 23 cm.
Ställvis slitage och märken. Ej funktionstestad. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.