KANDELABER, silver, nyrokoko, Scheffer, Österrike omkring 1900. Vikt 1153 g.

Fyra svängda ljusarmar, krönande femte ljusarm, balusterformat skaft på klockad fot. H 50.

Slitage, repor, smärre bucklor.

Utropspris
4 000 SEK