DRYCKESKANNA, silver, barockstil, CG Hallberg, Stockholm, 1941.
Invändigt förgylld. Rik dekor och kulfötter. Locket med infälld medaljong med Gustaf V:s porträtt i profil. Gravyr på livet och undertill. Höjd 20 cm. Vikt 895 gram.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.