1218009
Gunnar Nylund
(Sverige, 1904-1997)
Gunnar nylund, skulptur, orre, rörstrand.

GUNNAR NYLUND, skulptur, orre, Rörstrand.

Stengods, glasyr i blått, ljusblått, brunt och beige, signerad R GN och numrerad. Höjd 30 cm inkl tillhörande träställ.

Stället med slitage.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77

Utropspris
3 000 SEK