SKÅLAR PÅ FOT / FÅGELBAD, ett par, alabaster, 1900-tal.

Skålar eller fågelbad av alabaster.Skuren dekor. Kanten dekorerad med löstagbara figurer i form av fåglar. Diameter 21, höjd 16 cm.

Smärre slitage, obetydliga nagg.

Utropspris
3 000 SEK