Värdera enkelt digitalt – vi hämtar

Läs mer och värdera här

Belysning Taklampor
1218590
FRITZ KURTZ taklampa Orrefors möjligen 1940/50-tal
Fritz kurtz taklampa orrefors möjligen 1940/50-tal.

För tre ljuspunkter, stomme av metall, diameter ca 43, höjd ca 65 cm

Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Ej funktionstestad. Ett blad avbrutet, följer med löst

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
2 500 SEK