HANNE DREUTLER, vas "Violinisten" glas, Studio Åhus, numrerad No 508, daterad 2003.
Graal. Underfång med dekor av bla fioler. Glasblåsare Arthur Zirnsack. Signerad "Studio Åhus Sweden 2003 Graal "violinisten" No 508".
Höjd 30 cm.
Obetydligt ytslitage. Helhetsintrycket är gott.