Allmoge
1218648
DRYCKESKANNA, troligen Norge, omkring år 1800.
Dryckeskanna, troligen norge, omkring år 1800.

Dryckeskanna av masurbjörk med skuren dekor. Höjd 21,5 cm.

Smärre skador och lagningar.

Utropspris
2 500 SEK