Värdera enkelt digitalt – vi hämtar

Läs mer och värdera här

Design Möbler
1219425
ALVAR AALTO, HYLLOR, 5 st, Alvar Aalto, 1900-talets senare hälft.
Alvar aalto, hyllor, 5 st, alvar aalto, 1900-talets senare hälft.

Lackad björk samt björkfaner.
Längd 60 cm, avkortade.
Fyra st med hylldjup 25 cm, en 36 cm.

Avsågade i ena ändan. Olika skruvar. Sedvanligt slitage. Märken.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
250 EUR