SANTERI SALOKIVI, olja på duk, signerad och daterad 1906.
"Ilta" (kväll) 73x110 cm
Smärre slitage med fläckar. Tryckmärke.
Pyrri 1989.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10