TIM WHITE-SOBIESKI, "Running from Birds", 2007
Digital C-print, monterat på aluminium. Signerad Tim White och numrerad AP a tergo. Upplaga 1/1 AP, ca 140 x 280 cm.
Uppe i högra hörnet finns ett hål. Nedre vänstra hörnet något mjuk. Minder fläck i fotografiets övre marginal, ca 1 mm. Repa i fotografiets övre marginal, ca 5 mm.
Vejle Kunstmuseum, Vejle, "Uforudisgeligheden i det velkendte", 2010.
Ed AP 1/1, enligt uppgift, verket finns i en upplaga om 5 i strl: 150x180.
Ur sviten "Awakening" 2007.