HANS-AGNE JAKOBSSON, vägglampor, ett par, Markaryd, 1900-talets andra hälft.
Stomme av mässing, ställbara. Höjd utan skärm ca 34 cm, djup ca 35 cm
Etikettmärkta. Modell nr 393.
Ej funktionstestad. Bruksslitage. Fläck/oxidering. En lampa sknar skruvar på väggfäste.