stål, manuell, plexiglas, svart urtavla, läderband, originalspänne, 1950-tal.
Referensnr. 6024, Serienr, 866826, Boettnr. 6024.
Slitage. Möjligen renoverad. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Urtavla med patina.