GILLIS LUNDGREN, Bäddsoffa "Impala", för IKEA, 1971.
Lejongul, djuphäftad plyschklädsel på förkromad stomme. Underrede i bemålat trä. Undertill ihoprullad bäddmadrass. Längd ca 200 cm, höjd ca 55 cm, sitthöjd ca 25 cm.
Slitage. Blekt. Fläckar. Skador på tyg.
Kvitto medföljer.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.