MAJ SVANSTRÖM SANNOLIKT, MATTA, rölakan, ca 222-224,5 x 154-155 cm, signerad MS.

Troligen Klockaregårdens Hemslöjd, Tällberg. Ljust gråbenvitmelerad botten med stora geometriska figurer.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar och lagningar. Kortsidorna med smärre skador, ställvis skadade fransar, några saknas.

Utropspris
4 000 SEK