Konst Modern svensk konst
1220835
Sven X:et Erixson
(Sverige, 1899-1970)
Sven x:et erixson, olja på duk, signerad sven erixson och daterad -61.

SVEN X:ET ERIXSON, olja på duk, Signerad Sven Erixson och daterad -61.

"Rågåkern". Duk 56 x 72 cm.

Ställvis krackelyr i de gula partierna. Ojämnt spänd duk.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - C11

Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "Sven X:et Erixson", 1961.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
29 400
2 808
3 155
Utropspris
18 000 SEK
Budhistorik (35 bud)
12
3 jul 21:14
29 400 SEK
13
3 jul 21:11
28 400 SEK
12
3 jul 21:11
28 300 SEK
12
3 jul 21:09
27 400 SEK
11
3 jul 21:09
26 400 SEK