Värdera enkelt digitalt – vi hämtar

Läs mer och värdera här

Samlarföremål Övrigt
1220937
SCHACKBRÄDE, med spelpjäser i silver och förgyllt silver.
SchackbrÄde, med spelpjäser i silver och förgyllt silver.

Schatull i lackad björk och mahogny med beslag av silver, löst lock i form av schackbräde. 47 x 47, höjd 8,5 cm. 32 schackpjäser i silver och förgyllt silver. Svenska importstämplar. Höjd 5-8 cm. Total vikt schackpläser 1400 gram. I kartong.

Helhetsintrycket är gott.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V36
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

22 timmar 18 minuter
8 400
778
872
Utropspris
8 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 8 600 SEK. Läs mer.
Budhistorik (13 bud)
30 mar 12:44
8 400 SEK
9
30 mar 12:44
8 200 SEK
29 mar 17:02
8 000 SEK
8
29 mar 17:02
7 800 SEK
28 mar 22:54
7 600 SEK