Belysning Taklampor
1222302
AMPEL, opal glas, 1800-tal.
Ampel, opal glas, 1800-tal.
Ampel, opal glas, 1800-tal.
Ampel, opal glas, 1800-tal.
Ampel, opal glas, 1800-tal.

Rund bukig form. Slipad dekor. Beslag och kedjor av mässing. Total höjd ca 77 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK