Värdera enkelt digitalt – vi hämtar

Läs mer och värdera här

Silver Bägare & Skålar
1222436
KAFFESERVIS, 3 delar, rokokostil, silver, svenska importstämplar av Johan Schurmann, Landskrona 1923.
Kaffeservis, 3 delar, rokokostil, silver, svenska importstämplar av johan schurmann, landskrona 1923.

Kaffekanna, sockerskål samt gräddkanna, de två senare invändigt förgyllda, med graverat monogram och datum på livet. Bukig form med vridna knäckar, på svängda fötter. Höjd 11,5-25 cm. Total vikt 1118 gram.

Smärre slitage. Senare gravyr.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V36
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

21 timmar 10 minuter
3 450
319
358
Utropspris
3 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 3 650 SEK. Läs mer.
Budhistorik (10 bud)
31 mar 13:48
3 450 SEK
31 mar 11:07
3 250 SEK
31 mar 11:07
3 050 SEK
31 mar 11:06
2 850 SEK
31 mar 11:06
2 650 SEK