Gunnel Sahlin

(Sverige, Född 1954)
Gunnel Sahlin
(Sverige, Född 1954)

GUNNEL SAHLIN, skål på fot, glas. Kosta Boda, signerad.

Blåtonad glas, spräcklig dekor. Signerad samt numrerad 59520. Diameter 29 cm. Höjd 19 cm.

Helhetsintrycket är mycket gott.

Formgivare

Utropspris
3 000 SEK

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

25. Verner Panton, taklampa, "Flower Pot", Louis Poulsen, Danmark, 1970-tal.
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
Aktuellt bud:
19 000 SEK