GALLERIMATTA, old/semiantik Vorwerk, ca 248 x 99-100,5 cm.

Mörkblåmelerad botten med polykromt azerbadjanskt mönster av medaljonger och stiliserade blommor. Vinröd huvudbård med blomrankor.

Något ställvis lite hårdare slitage, smutsig, fläckar. Långsidorna med trampveck och smärre skador, något skadade kortsidor.

Utropspris
2 500 SEK