BESTICKSUPPSÄTTNING, 87 delar, silver 800. 1900-tal.

12 matskedar 20 cm
12 matknivar 22 cm
12 matgafflar 20 cm
12 bordsknivar 17 cm
12 bordsgafflar 19,5 cm
11 teskedar 14,3 cm
11 kaffeskedar 11 cm
2 salladsbestick 25,5 cm
1 soppslev 29 cm
1 serveringssked 24 cm
1 serveringsgaffel 24 cm
Total vikt inklusive rostfria blad 4395 gram.

Ett salladsbestick med lagning. Smärre slitage.

Utropspris
6 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02