Konst Fotografi
1224292
Richard Gere
(USA, Född 1949)
Richard gere, fotografi signerad och numrerad 14/25 a tergo.

Richard Gere, fotografi signerad och numrerad 14/25 a tergo.

"Gone Thus, Zanskar", 1988. Signerad Richard Gere och numrerad 14/25 a tergo. Total upplaga 25 + 3 AP. Platina print, bildyta 27,5 x 40 cm. Bladstorlek 38 x 50,5 cm.

Bilden är i utmärkt kondition.
Ett område där pappret är svagt gulnat ca 1 cm från ytterkant och in i marginalerna.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - C11
Proveniens

Hamiltons Gallery, London.

Richard Gere, "Pilgrim", 1997, avbildad bild 42.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

7 dagar 10 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
13 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 0 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)