Konst Fotografi
1224302
Andrew Douglas & Stuart Douglas
(Storbritannien, Född 1952)
Andrew douglas & stuart douglas, fotografi signerad och numrerad 1/25 a tergo.

Andrew Douglas & Stuart Douglas, fotografi signerad och numrerad 1/25 a tergo.

"Horse, Montana, 1989". Gelatinsilverfotografi, bildyta 45 x 35 cm. Poster från utställningen medföljer.

Proveniens

Exponera Gallery, Malmö.

Exponera Gallery, Malmö, 7 november - 31 december 1996.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57

Utropspris
5 000 SEK