Tekanna i silver med graverad dekor, hänkel av trä. Oidentifierad mästarstämpel. Length 29 cm. Total vikt 500 gram.
Smärr bucklor. Slitage. Spricka på hänkel. Senare lock.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10