Värdera enkelt digitalt – vi hämtar

Läs mer och värdera här

Design Övrigt
1224553
Poul Henningsen
(1894-1967)
Taklampa. ph 4. poul henningsen för louis poulsen, danmark, mitten av 1900-talet.

TAKLAMPA. PH 4. POUL HENNINGSEN för Louis Poulsen, Danmark, mitten av 1900-talet.

Kromad metall, skärmar i vit opal och ljus turkosblått glas. Märkt P.H. 4 PATENTED. Diam 39 cm. Höjd ca 35.

Åldersrelaterat slitage. Nagg. Ej funktionstestad. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - H15

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
7 200
77 753
8 069
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (46 bud)
26 mar 20:19
7 200 EUR
9
26 mar 20:19
7 000 EUR
26 mar 20:18
6 800 EUR
9
26 mar 20:18
6 600 EUR
26 mar 18:52
3 500 EUR