Bestående av; fem mattallrikar, diameter 24 cm, 12 mattallrikar, 21,5 cm, sju sopptallrikar, diameter 21,5 cm (två med nagg), 10 assietter, diameter 15,5 cm (två med sprickor), åtta assietter, diameter 17 cm, fyra koppar med fat, två tekoppar (nagg) med 7 fat, fem olika severingsfat, längd 23-35 cm.
Slitage, sprickor, nagg, se ovan.