ALF SVENSSON, fåtöljer ett par "TeVe", Ljungs Industrier 1950-tal
Stomme av svartmålat trä, klädda med fårskinn, märkta med metalletikett, sitthöjd ca 36 cm
Obetydligt ytslitage. Märken. Senare klädsel. Renoverade. En benställning är lagad. Ett ben med större skrapmärke.