SPEGEL, sengustviansk 1800-talets början.

Rektangulär spegel. Dekorfältet dekoreras av medaljong. Höjd 158 cm. Bredd 67 cm.

Åldersrelaterat slitage. Bandrosett och bladdekoren upp- och nedtill, samt bakstycke är senare. Anlupet glas. Senare förgyllning.

Utropspris
800 EUR