Värdera enkelt digitalt – vi hämtar

Läs mer och värdera här

Design Möbler
1226500
Arne Jacobsen
(1902-1971)
Arne jacobsen, stolar, 4 st,  "sjuan", fritz hansen, danmark, 1977.

ARNE JACOBSEN, stolar, 4 st, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark, 1977.

Vitlackerad formpressad sits, stomme av förkromat stålrör. Märkta. Sitthöjd 43 cm, höjd 75 cm, bredd 49 cm.

Slitage. Krackelyr. Repor. Färgbortfall. Fläckar.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - H6
Lina Sjömark
Lina Sjömark
+46 (0)736 40 94 76

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
4 200
389
436
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
26 mar 9:32
4 200 SEK
24 mar 22:43
4 000 SEK
24 mar 22:43
4 000 SEK
24 mar 22:43
3 800 SEK
24 mar 22:43
3 600 SEK