Belysning Taklampor
1227269
TAKLAMPA, 1900-tal.
Taklampa, 1900-tal.
Taklampa, 1900-tal.
Taklampa, 1900-tal.
Taklampa, 1900-tal.
Taklampa, 1900-tal.

Horn, fyra ljuspunkter. Diameter ca 90, höjd med kedjor ca 70 cm.

Smärre slitage. Ny el krävs, kupor saknas.

Utropspris
3 000 SEK